CNC frezavimas
CNC frezavimas yra kompiuteriu valdomas gamybos procesas. Jo metu naudojamas frezavimo įrankis, kuris nuima drožles nuo medžiagos paviršiaus. Taip sukuriama norima forma. Procesas valdomas kompiuterine programa, kuri užtikrina tikslų ir atsikartojantį frezavimą.
CNC frezavimas
CNC frezavimas yra kompiuteriu valdomas gamybos procesas, kuris naudojamas metalui, medienai, plastikui ir kitoms medžiagoms apdirbti. Jis naudoja sukimosi pjovimo įrankį, kuris pašalina medžiagą nuo ruošinio. Taip sukuriama norima forma. CNC frezavimo staklės yra valdomos kompiuterio. Jis nurodo staklėms – kaip judėti ir kiek medžiagos pašalinti. Visgi, svarbų darbą atlieka ir žmogus, kuris prižiūri, kad procesas būtų sklandus.
CNC frezavimo privalumai
CNC metalo frezavimas yra inovatyvus metalo bei kitų medžiagų apdirbimo metodas. Lyginant su kitomis galimybėmis, pavyzdžiui šlifavimu, CNC technologija padeda pasiekti kur kas aukštesnės kokybės, detalesnį rezultatą.
Tikslumas
CNC frezavimo staklės gali gaminti labai tikslias dalis. CNC aliuminio frezavimas, lyginant su kitomis metalo paviršiaus apdirbimo technologijomis – džiugina itin dideliu tikslumu, kuris leidžia pagaminti net ir labai smulkmeniškas dalis. Skirtingos medžiagos apdirbamos skirtingai ir frezavimo tikslumas gali skirtis priklausomai nuo ruošinio medžiagos. Kietesnės medžiagos, tokios kaip plienas, gali būti sunkiau frezuojamos tiksliai nei minkštesnės medžiagos, tokios kaip aliuminis ar plastikas.
Pakartojamumas
CNC frezavimo staklės gali gaminti vienodas dalis vieną po kitos, o tai svarbu masinei gamybai. Šis procesas plačiai naudojamas įvairiose pramonės šakose: apima automobilių pramonę, elektroniką, medicininių prietaisų gamybą, aviaciją ir kt.
CNC masinės gamybos etapai:
- Modelio sukūrimas. Norimos detalės projektas kuriamas naudojant 3D CAD programinę įrangą.
- CNC programos sukūrimas. 3D modelis konvertuojamas į CNC programą, kuri nurodo frezavimo staklėms – kaip judėti ir kokius pjovimo įrankius naudoti.
- Ruošinio paruošimas. Ruošinio paviršius turi būti švarus ir lygus, be nelygumų ar įbrėžimų.
- Masinė gamyba. CNC staklės automatiškai apdirba ruošinius pagal CNC programą. Gaminami dideli kiekiai vienodų detalių.
- Kontrolė ir apdaila: Baigus frezavimą – detalės turi būti patikrintos ar nėra defektų ir apdailintos pagal poreikį.
Sudėtingumas
CNC frezavimo staklės gali gaminti sudėtingas formas, kurių neįmanoma pagaminti naudojant tradicinius metodus. Jos leidžia pagaminti sudėtingas formas – kurios būtų sunkios ar neįmanomos apdirbti naudojant tradicinius metodus (tokius kaip rankiniai įrankiai ar staklės su rankiniu valdymu). Ši galimybė atveria platų galimybių spektrą įvairiose pramonės šakose kur tikslumas ir sudėtingumas yra esminiai veiksniai. CNC frezavimas leidžia tiksliai išpjauti detales iš ruošinio, o tai sumažina medžiagų atliekų kiekį. Galiausiai, CNC staklės gali automatizuoti daugumą proceso etapų, sumažinant darbo jėgos sąnaudas ir padidinant produktyvumą.
Efektyvumas
CNC frezavimo staklės gali dirbti greičiau ir tiksliau nei žmonės, o tai gali sumažinti gamybos išlaidas. CNC staklės yra galingas įrankis, kuris leidžia automatizuoti metalo apdirbimo procesą ir pasiekti aukštos kokybės rezultatus.
Kokybė
Kiekvienas CNC projektas yra individualus ir atliekamas labai kruopščiai. Darbų metu yra laikomasi visų svarbiausių reikalavimų, kurie atitinka pačius aukščiausius kokybės standartus. Su minėtomis staklėmis yra kur kas lengviau išgauti aukštesnės kokybės metalo gaminius. Tai ir lėmė, kad būtent CNC frezavimas „nugalėjo“ kitas metalo paviršiaus apdirbimo galimybes ir vadinamas kaip pats geriausias, labiausiai vertas dėmesio.
CNC frezavimo tipai
Aliuminio frezavimas, kaip ir kitos medžiagos, gali būti atliekamas jam priimtiniausiu būdu. Vertinant planuojamą frezavimo eigą – parenkamas labiausiai pasiteisinantis. Atsižvelgus į pjovimo įrankio ašmenų išdėstymą – frezavimas klasifikuojamas į tris tipus.
- Cilindrinis frezavimas. Cilindrinis frezavimas yra metalo apdirbimo procesas, kurio metu naudojama cilindrinė freza su pjovimo ašmenimis esančiomis ant viso jo paviršiaus. Tai padeda pašalinti medžiagą nuo ruošinio ir sukurti norimą formą. Šis procesas plačiai naudojamas įvairiose pramonės šakose.
- Galinis frezavimas. Galinis frezavimas yra metalo apdirbimo procesas, kurio metu naudojamas freza su pjovimo ašmenimis, esančiomis tik ant jos galo. Šis procesas dažnai naudojamas kartu su cilindriniu frezavimu.
- Mišrusis frezavimas. Mišrusis frezavimas yra metalo apdirbimo procesas, kurio metu derinami cilindrinio ir galinio frezavimo principai. Šiame procese naudojama freza su pjovimo ašmenimis ant viso paviršiaus ir ant galo. Ji leidžia atlikti įvairias operacijas vienu įrankiu.
Pirminės konsultacijos metu UAB „Techranga“ specialistai supažindins Jus su frezavimo galimybėmis ir parinks labiausiai tinkamas Jūsų idėjos įgyvendinimui.
CNC frezavimas: kaina
CNC frezavimo kaina kinta priklausomai nuo užsakomo projekto. Kiekvienam savo klientui suteikiame jam palankius kainoraščius. Nepriklausomai nuo to, ar užsakoma prototipų gamyba, ar vienetinis, konkretus projektas. Tikslią idėjos įgyvendinimo kainą galime patikslinti tik po pokalbio. Jo metu bus išgryninami klientų poreikiai, sudaromas projekto atlikimo planas. Tai leidžia mums tiksliau įvertinti laiko sąnaudas bei kitas investicijas, kurios orientuotos į tikslo siekimą.
Siūlome konkurencingas kainas, dirbame tiek su ilgalaikiais projektais, tiek su vienetiniais. Susisiekite ir aptarsime kainas, surasime kompromisą.
CNC frezavimo panaudojimo sritys
CNC aliuminio frezavimas yra naudojamas labai skirtingose pramonės šakose. Pavyzdžiui:
- Automobilių pramonėje. CNC frezavimas naudojamas gaminti įvairias automobilių dalis, tokias kaip variklio blokai, cilindrų galvutės ir kėbulo plokštės.
- Aviacijos pramonėje. CNC frezavimas naudojamas gaminti įvairias lėktuvų dalis, tokias kaip sparnai, fiuzeliažai ir varikliai.
- Medicinos įrangai. CNC frezavimas naudojamas gaminti įvairias medicinos įrangos dalis, tokias kaip implantai, chirurginiai instrumentai ir protezai.
- Elektronikai. CNC frezavimas naudojamas gaminti įvairias elektronikos dalis, tokias kaip korpusai, jungtys ir laidžiųjų plokščių komponentai.
- Ir t.t.
Dažniausiai užduodami klausimai
Kokius darbus galima atlikti su CNC staklėmis?
CNC staklės yra universalus įrankis, kuris leidžia atlikti įvairius metalo apdirbimo darbus. Jos gali apdirbti įvairias medžiagas, tokias kaip metalai, plastikas, mediena ir kompozitai bei gaminti sudėtingas formas. Ši technologija suteikia galimybę apdirbti labai įvairius paviršius: plokštumas, išdrožas, griovelius, štampus ir t.t.
Kokie pirmi CNC metalo frezavimo žingsniai?
Pirmiausia yra būtinas brėžinys, kurio laikantis yra atliekami frezavimo darbai. Tikslus brėžinys yra būtina projekto įgyvendinimo sąlyga.
Kokia yra CNC paslaugos kaina?
Kaip jau minėjome – kaina gali būti labai įvairi ir priklauso nuo skubumo, projekto sudėtingumo, poreikių ir kitų niuansų, kurie bus aptarti konsultacijos metu.