Aliuminio virinimas

Aliuminio virinimas yra sudėtingesnis procesas nei paprasto plieno virinimas, nes aliuminis yra jautresnis karščiui ir lengvai oksiduojasi. Dėl to virinant aliuminį reikia imtis kelių atsargumo priemonių, kurios padės išvengti defektų: tokių kaip poros, įtrūkimai ir spalvos pasikeitimas. Svarbu, kad aliuminio suvirinimas būtų paliekamas geriausiems savo sferos specialistams ir čia Jums padės UAB „Techranga“ komanda.

Geros kokybės aliuminio parinkimas

Siekiant, kad aliuminio virinimas būtų sklandus – pirmiausia reikia rinktis geros kokybės žaliavą. Pasirinkite tinkamą aliuminio lydinį pagal planuojamą projektą. Yra daug skirtingų aliuminio lydinių, turinčių skirtingas savybes, pvz., stiprumą, kietumą ir suvirinamumą. Virinimo metu yra naudojami tinkamiausi užpildai, kurie atitinka aliuminio bazės metalo sudėtį. Darbams naudojame patvariausią aliuminį, kuris padeda pagaminti labai įvairius ir itin sudėtingus projektus.

Aliuminio virinimo eiga

Aliuminio suvirinimo procesas, turint tinkamą įrangą bei žinias, gana greitas ir paprastas. Pirmiausia kruopščiai nuvalomas suvirinimo vietos nuo nešvarumų: riebalų, dažų ir oksidacijos sluoksnio. Oksidacijos sluoksnis pašalinamas šlifavimu arba cheminiu būdu.  Aliuminio dalys yra pašildomos iš anksto iki 150–200 °C temperatūros. Tai padės pagerinti suvirinimo įsiskverbimą ir sumažinti įtrūkimų riziką. Aliuminio virinimui geriausiai tinkamas TIG (volframo inertinių dujų) metodas. Šis metodas suteikia aukštos kokybės suvirinimo siūles su minimaliu karščio įvedimu. Virinimo metu yra naudojamos apsauginės dujos, pvz., argonas ar helis. Taip apsaugoma suvirinimo siūlo nuo oksidacijos. 

TIG suvirinimo privalumai

 • optimalus suvirinimo zonos matomumas;
 • nėra dūmų ir šlako;
 • aukšta suvirinimo kokybė;
 • švari siūlė;
 • įmanoma suvirinti visus suvirinamus aliuminio lydinius;
 • taip pat galima suvirinti be pridėtinio metalo.

Proceso metu svarbu išlaikyti tinkamą suvirinimo greitį ir šilumos įvedimą, kad būtų išvengta defektų. Mūsų komandos specialistai aliuminį virtiną kasdien, kad gali pasigirti, kad jiems nėra neįveikiamos užduoties. Baigus suvirinimo darbus, pageidaujant, siūles galima nušlifuoti ir nupoliruoti

Kiek kainuoja aliuminio virinimas?

Aliuminio virinimas kaina kinta priklausomai nuo projekto sudėtingumo, kliento poreikių. „Techranga“ orientuojasi į skirtingų klientų poreikius, stengiasi juos patenkinti visomis prasmėmis, taip pat pasiūlyti konkurencingą kainą. Sudėtingesni darbai, reikalaujantys specialių įgūdžių ar įrangos, bus brangesni. Pavyzdžiui, plonų aliuminio detalių virinimas arba sudėtingų formų gamyba kainuos brangiau nei paprastų plokščių detalių suvirinimas.

Aliuminio lakštų panaudojimas

UAB „Techranga“ bendradarbiauja su labai skirtingų sferų verslininkais, kurie tikisi ir gauna greitas aliuminio suvirinimo paslaugas.

Jos aktualios:

 • reklamos gamybos darbuose: gaminant raides, stovus, konstrukcijas, įvairius modelius… 
 • baldų pramonėje: atliekant baldų rėmų virinimą, įgyvendinant metalinių baldų idėjas ir kt.
 • statybų pramonėje: gaminamos aliumininės talpos, cisternos, prototipai.
 • maisto pramonėje: talpos, konstrukcinės lentynos ir kt.
 • automobilių pramonėje: kėbulo detalių gamyba, apsaugų gamyba variklio detalės, unikalios detalės ir t.t.

UAB „Techranga“ specialistai gali sėkmingai įgyvendinti beveik bet kokius metalo apdirbimo projektus. Jeigu Jums aktualus aliuminio virinimas – susisiekite. 

Detalės